Balayı İçin Türkiye’de Gezilebilecek Yerler Neresi? (2023)

Çiftlerin nikâhtan sonra kafa dinlemek için girdikleri en önemli arayışlardan birisi balayı yeridir. Türkiye’de balayı için gezilebilecek yerler neresi sorusuna cevap arayanlar için belirtmek gerekir ki 2023 yılında hizmet sektörünün hızla gelişmesiyle beraber balayında çeşitli yer seçimleri ortaya çıkmıştır. Yaz kış fark etmeksizin her bütçeye uygun balayı planı yapabilirsiniz. Çiftler genellikle balayında yaz aylarını tercih etse de kış ayı balayı ayrı bir güzel olabilir.

Hepinizin aklında aynı soru var biliyoruz; bunca seçenek içerisinde balayına nereye gitmelisiniz? Türkiye adeta bir tatil cenneti olduğundan sizler de kararsız kalmış olabilirsiniz. Biz de sizler için en iyi balayı yerlerini araştırdık. Bu seçenekleri hep beraber inceleyelim. Türkiye’de balayında nereler tercih edilebilir? Balayı için Türkiye’de gezilebilecek yerler neresi?

Balayı için Kapadokya Tercih Edilir mi?

Şüphesiz son zamanların en çok tercih edilen balayı yerlerinin başında gelmektedir. Balayı için Kapadokya konumu her mevsim uygun olduğundan dolayı balayı çiftleri için kesinlikle tercih edilebilir. Tam bir doğa harikasıdır. Üstelik balayını otelde geçirmek zorunda kalmazsınız. Organizasyon şirketlerinin düzenlediği turlar ile en iyi balayını geçirebilirsiniz.

Balayı (Kapadokya)

Yeni yerler keşfedeceksiniz. ATV ve balon turu ile unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz. Çiftlerin en çok tercih ettiği mekânlar arasında olması da merkezin bu yönde inşa edilmesini sağlamıştır. Sıkılmadan ve otele kapalı kalmadan eşiniz ile bir balayı geçirmek istiyorsanız Kapadokya kesinlikle tercih listenizin başında olabilir.

Balayında Bodrum Tercih Edilir mi?

Muğla denince akla gelen ilk tatil bölgesi Bodrum olmaktadır. Üstelik Bodrum’un her beldesi adeta tatil için yaratılmıştır. Peki, balayı için Bodrum tercih edilir mi? İnsanlar tatil için Bodrum’u çok sık tercih etse de çiftler tereddütte kalabiliyor. Bodrum kesinlikle balayında tercih edilebilecek yerlerin başında gelmektedir. Fiyat olarak diğer balayı bölgelerine göre pahalı olabilir. Pahalı olmasının sebebi de doğa harikası olmasıdır.

Üstelik sadece otelde değil villa kiralama şansınız da bulunmaktadır. Konumların geneli plaja yakındır. İster sessizliğin tadını çıkarın ister deniz, kum ve güneşin tadını çıkarın. Genellikle yaz aylarında tercih edilen Bodrum balayı yapmak isteyen çiftler için kesinlikle önerilmektedir.

Balayında Marmaris Tercih Edilir mi?

Bodrumdan sonra Muğla eşsiz güzelliklerinden bir tanesi de Marmaris olarak karşımıza çıkmaktadır. Balayında Marmaris Tercih Edilir mi? Muğla bölgesinde balayı yapmak istiyorsanız Marmaris en çok tercih edilen bölgelerin arasındadır. Birbirinden güzel beldelerin bulunduğu Marmaris bölgesinde eşinizle birlikte gezerek yeni yerler keşfetme şansınızda bulunacaktır. Üstelik bu yörenin insanlarının da ne kadar sıcakkanlı olduğunu göreceksiniz.

Huzur dolu bir tatil için bu bölge kesinlikle tercih edilebilir. Manzara olarak sizleri Yunan adaları karşılayacaktır. Mavi suların verdiği huzur ve kuşların cıvıltısıyla doğanın eşsiz güzelliklerinden faydalanabileceksiniz. Bodrumda olduğu gibi bu bölgede de villa kiralayabilir. Aynı zaman otellerden de faydalanabilirsiniz.

Balayı için Abant Tercih Edilir mi?

Genellikle insanlar yaz ayında balayı yaparken bazıları kış aylarını tercih edebilir. Bolu kış aylarında balayı yapmak isteyenler tercih listesinde olabiliyor. Balayı için Abant tercih edilir mi? Doğa yürüyüşlerini ve doğanın sesini dinlemeyi sevenlerin tercihi olabiliyor. Otel, villa ve bungalov ev seçenekleriyle balayı tercihlerinde en çok tercih edilen yerler arasında bulunuyor. Mekanların yemeklerinin lezzetleri de mükemmeldir.

Doğanın güzelliğinde kaybolacağınız gezilecek yerlerinin olması ve sessizliğiyle kendine hayran bırakıyor. Üstelikle konumunun İstanbul’a yakın olması da insanların tercih etmesi için yeterli oluyor. Eşinizle birlikte sessiz sakin ve huzurlu bir balayı geçirmek istiyorsanız kesinlikle Bolu Abant’ı tercih edebilirsiniz. Abant genellikle kış aylarında balayı yapmak isteyen çiftler tarafından tercih edilmektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top