Evlilik Kredisi

Düğün ve evlilik hazırlıkları gelin ve damat adayının çok planlı hareket etmelerini gerektirmektedir. Zira seçenekler ve memnun edilmesi gereken insan sayısı çok fazladır.

Oturulacak evin kira olup olmaması, evin döşenmesi, gelinlik ve damatlık alınması, düğün organizasyonu günümüz şartlarında oldukça maliyetli hale gelmiştir.

Düğün organizasyonu için referanslı bir düğün organizasyon firmasıyla çalışılması en uygun çözüm olmakla beraber maliyetine katlanamayacak olan çiftler organizasyonu kendileri yapmak zorunda kalabilirler.

Düğün , her gelin ve damat adayının hayallerini süsleyen , anlamlı kutlamalarıdır. Tüm aile bireylerinin ve arkadaşları bir arada olması arzu edilir. Ancak kalabalık bir misafir topluluğunun ağırlanması yine ilk başta maddiyatla alakalıdır.

Düğün ve evlilik deyince yukarıda hemen akla gelenler olarak saydığımız kalemler günümüzde ciddi bütçeler gerektirmektedir. Kaldı ki daha aklımıza gelmeyen son anda ortaya çıkacak ilave masraflar olabilir. İşte tüm bu masraflara bütçenizin yetişmediği durumlarda bankalara müracaat etmek kaçınılmaz olmaktadır.

Düğün ve evlilik hazırlıkları gelin ve damat adayının çok planlı hareket etmelerini gerektirmektedir.
Düğün masraflarına bütçenizin yetişmediği durumlarda bankalara müracaat etmek kaçınılmaz olmaktadır.

Günümüzde hemen her banka gelin ve damat adaylarının bu maddi sıkıntılarına çözüm bulabilmek için Evlilik Kredisi adı altında özel kredi paketleri oluşturmuşlardır.

Genel olarak bakıldığında bankaların bireysel krediler ürünleri arasında yer alan Evlilik Kredileri özel kullandırım (kredi tahsis ve kredi onayı ) şartlarına sahiptirler.

Evlilik hazırlığındaki gelin ve damat adayı evlilik kredisi başvurularını tek başlarına yani münferiden yapabilecekleri gibi birlikte kredi başvurusunda da bulunabilirler.

En uygun evlilik kredisi kampanyası şartları bankadan bankaya değişebileceği gibi çiftlerin evlilik kredisini geri ödeme süresi, ödeyebilecekleri aylık taksit miktarı gibi koşullara da bağlıdır. Bu nedenle çiftlerin bankaya kredi başvurusunda bulunmadan evvel ihtiyaç duydukları evlilik kredisi tutarını ve ödeyebilecekleri kredi taksit oranlarını doğru bir şekilde hesaplamaları gerekmektedir. Doğaldır ki çiftlerin kredi başvurusunda bulunurken kredi notları da son derece önem kazanmaktadır. Banka kredi onayından evvel teminatları kuvvetlendirmek için ilave teminat (örneğin kefil ) isteyebilir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top