Düğün Paketi Fiyatları Ne Kadar? Düğün Paketinde Neler Var? (2023)

Düğün paketi fiyatları, evlilik yoluna girmiş çiftlerin en çok sorguladığı konulardan bir tanesidir. Zira yeni bir hayat kurmanın ilk adımını atma kararı aldıktan sonra evlerini dizmek isteyen çiftler, çok büyük borç yükleri altına girmemek için düğün paketlerini iyice araştırmakta ve bilgi aramaktadır. Mobilya sektörü başta olmak üzere birçok sektörde 2023 yılı itibariyle fiyat artışları yaşanmıştır.

Bu durum evlilik planı yapan kişileri olumsuz etkileyebilmektedir. Bu nedenle kişiler düğün paketi fiyatlarını öğrenip planlı ve tasarruflu bir şekilde hareket etmeye çalışmaktadır. Düğün paketi fiyatları, mağazadan mağazaya ve üründen ürüne değişiklik gösterebilir. Düğün paketi arayışında olanlar için paket içeriğinde sunulan temel mobilyaları ve ürünlere göre ortalama düğün paketi fiyatları araştırılmış, listelenmiştir. Peki düğün paketi fiyatları ne kadar? Düğün paketinde neler var?

Düğün Paketinde Neler Var? (2023)

Düğün paketlerinin içeriğinde en çok salon, mutfak ve yatak odası mobilyaları bir arada görülmektedir. Temel ev mobilyalarını içeren çoğu düğün paketi fiyat olarak daha uygun olmaktadır. Düğün paketlerinin fiyatları içeriğinde bulunan mobilyalara ve mobilya kalitelerine göre değişiklik göstermektedir. Ortalama fiyata sahip, normal bir düğün paketinin içeriği genelde şu şekilde olacaktır;

1. Yatak Odası Mobilyaları

Düğün paketlerinin içeriğinde yatak odası mobilyaları çok sık görülür. Bu mobilyalar da genelde yatak, baza ve gardırop olarak müşterilere sunulur. Uygun fiyatlı düğün paketi veren firmaların neredeyse tamamında yatak odası mobilyaları mutlaka yer almaktadır. Zira yatak odası mobilyaları, bir evin en doğal ihtiyaçları arasında gelmektedir.

2. Salon Mobilyaları

Evlerin salon alanında kullanılacak koltuk, pakete bağlı olarak yemek masası, sehpa gibi mobilyalar düğün paketlerinin salon mobilyası içeriğine dahil olmaktadır. Düğün paketi satın alanlar için pakete göre değişmekle birlikte kanepe, çekyat, İnegöl tarzı veya modern koltuk takımları bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra bazı düğün paketlerinde salon mobilyası olarak yemek odasının yanı sıra salon için de yemek masası bulunabilmektedir.

3. Yemek Odası Mobilyaları

Düğün paketi yemek odası mobilyaları içeriğinde tahmin edilebileceği üzere yemek masası ve sandalye takımları yer alır. Eğer salon mobilyaları arasında zaten bir yemek masası ve sandalye takımı yer alıyorsa, yemek odası için ayrı bir odanız bulunmuyorsa yemek odası mobilyalarına ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bu durumda mobilya firmasına durumu izah ederek paket içeriğinden yemek odasını çıkarabilir, fiyattan düşürebilir veya farklı bir mobilya dahil edebilirsiniz. Çoğu firma bu duruma karşın çözümler üretebilmektedir.

Temel düğün paketi mobilyaları bu şekilde sıralanabilir. Normal ve ortalama fiyatların çok üzerinde fiyatlara sahip düğün paketlerinde ise evinizi baştan aşağı yenileyecek, beyaz eşya dahil tüm ihtiyaçlarınızı barındıracak paket içeriğiyle karşılamanız mümkündür. Bu tür kapsamlı paketler sadece mobilya satışı yapan firmalardan ziyade mobilya, beyaz eşya ve ev tekstilini bir arada bulunduran büyük firmalar tarafından sunulmaktadır. Aynı zamanda beyaz eşya mağazaları ile anlaşmalı iş ortaklığı yapan mobilyacılarda da bu tür kapsamlı paketleri bulmanız mümkündür. Peki, düğün paketi fiyatları 2023 yılında ortalama ne kadar?

Düğün Paketi Fiyatları Ne Kadar? (2023)

Düğün paketi fiyatları sürekli değişiklik gösterebildiği için, net bir fiyat bilgisi vermek doğru olmayacaktır. İhtiyaçlarınıza en uygun paketi seçtikten sonra firmalar ile görüşerek net paket fiyatlarını öğrenmeniz mümkündür. Ancak ortalama olarak bakıldığı zaman örneğin Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olan İstanbul’da yer alan mobilya mağazalarında bir düğün paketi fiyatının 10 bin liradan başlayıp 250 bin liraya kadar değiştiğini görmek mümkündür.

Düğün paketlerinin fiyatlarını bu kadar değişmesinin en büyük sebepleri paket içeriği, mobilyaların kalitesi, marka gibi sebepler olmaktadır. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun düğün paketlerini, etrafınızdaki veya internet ortamındaki mobilya firmalarıyla görüşerek bulmanız ve ardından düğün paketi fiyatlarını da bizzat firmaların kendisinden almanız tavsiye edilir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top