beyaz eşya seçiminde dikket edilmesi gerekenler

Beyaz Eşya Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?

Beyaz eşya seçimi yeni evlenecek çiftler ya da beyaz eşyasını yenilemek isteyenler için gereklidir. Evin olmazsa olmazları arasında yer alan buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi beyaz eşya ürünleri hayatımızı kolaylaştıran ürünlerdir. Bu ürünleri günlük yaşamımızda sık kullanacağımız için seçimini doğru yapmak gerekir.

Beyaz eşya satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları vardır. Örneğin ürünün kalitesi, enerji seviyesi, ebatı, işlevselliği gibi pek çok özellikler beyaz eşya seçiminde belirleyici unsurlardır. Bu unsurları dikkate alarak beyaz eşya seçiminde en doğru kararı verebilirsiniz.

Beyaz Eşya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Enerji seviyesi: Seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler içinde en önemlisi enerji seviyesidir. Enerjiden tasarruf sağlamak için A sınıfı ürünler en ideal olanıdır.

Beyaz eşya koyacağınız alanın durumu: Eşyanızı yerleştireceğiniz yerin alanı da önemlidir. Ürünün koyacağınız alana sığıp sığamayacağına dikkat edin ve yerin durumuna uygun büyüklükte eşyanızı seçin.

İşlevsellik: Seçeceğiniz ürünün çok fonksiyonlu ve kullanışlı olması önemlidir. Böylece seçeceğiniz üründen daha çok verim elde etmeniz mümkün olabilir.

Eşyanızın kapasitesi: Eşyanın kapasitesi de beyaz eşya seçiminde önemlidir. Örneğin çamaşır makinesi için kg açısından büyük makineler günlük hayatta size büyük kolaylık sağlar. Battaniye, kilim gibi eşyalarınız büyük makinelerde kolayca yıkanır. Böylece bu tür eşyalarınızı yıkatmaya vermek durumunda kalmazsınız.

Teknik servis desteği: Beyaz eşya alımında teknik servis desteği çok önemlidir. Makineniz arıza yaptığında gösterebileceğiniz ve destek alabileceğiniz teknik servis bulmanız size büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Beyaz Eşya Seçiminde Fiyatlar

Beyaz eşya seçimi yaparken fiyatlar da alıcıların önem verdiği konular içerisindedir. Bu konuda tavsiyemiz, fiyatından çok, ürünün özellikleri ve kalitesine önem vermeleridir. Uzun ömürlü ve kullanışlı bir ürün tercih etmek uygun fiyatlı ürün satın alıp istenilen verim ve kaliteyi sağlamayan bir üründen çok daha etkilidir. Özellikle günlük yaşamda sık sık kullandığımız ürünler içinde olan beyaz eşyaların uzun süre kullanımı için
kalite ve işlevselliğin ön planda olması oldukça önemlidir.

Karar vermenize yardımcı olmak için bazı beyaz eşya markalarından ürünleri sizin için bir araya getirdik.

LG çamaşır kurutucu

LG Kurutucularla Hijyen ve Konfor Bir Arada

Havaların soğumasıyla birlikte, açık alanlarda çamaşır kurutma dönemi sona ermeye başladı.

Evlerin içerisinde kurutulan çamaşırlar ise hem oldukça sağlıksız hem de estetikten uzak görüntüsüyle ev halkının her anlamda rahatsız olmasına neden oluyor.

LG’nin ThinQ özellikli, buhar hijyeni sağlayan kurutucuları, çamaşırları dolaba kaldırmaya hazır hale getirirken, buhardan aldığı güçle hijyen sağlıyor, üstelik ThinQ Smart Paring özelliği ile çamaşırların yıkanma programını tanımlayarak en uygun kurutma programını kendisi seçiyor.

Ev İçerisinde Kurutulan Çamaşırlar Sağlığı Tehdit Ediyor

Ev içerisinde kurutulan çamaşırların oluşturduğu rutubet nedeniyle oluşan küf, başta astım ve alerjik hastalıklar olmak üzere birçok sağlık probleminin tetikleyicisi olarak kabul ediliyor.

Akıllı LG Kurutucuları Kendi Kendilerini Programlayabiliyor

ThinQ özelliği ile Wi-Fi üzerinden kontrol edilebilme imkanına sahip LG çamaşır kurutucuları, bu özelliği sayesinde uzaktan çalıştırılabiliyor, durdurulabiliyor ve kurutma işlemi bittiğinde bağlı cep telefonuna uyarı gönderebiliyor.

LG Kurutucular Buhardan Gelen Hijyeni Kullanıyor

LG’nin yeni nesil çamaşır kurutma makineleri, hızlı ve kolay kuruma sağlamanın yanı sıra, buhar teknolojisi ile, giysilerdeki tozları, alerji veya solunum sorunlarına neden olabilecek alerjenleri, tıpkı çamaşır makinesinde olduğu gibi %99,9 oranında azaltıyor.

Kaynak; LG Elektronik Türkiye

Profilo dondurucu

Profilo ile Kış Aylarında “Oh Be” Dedirten Lezzetlerin Tadını Çıkartın

Hayatı kolaylaştıran çözümleriyle evin her alanında “oh be” dedirten Profilo ile yaz aylarının lezzetli meyve ve sebzeleri kış aylarında da sofralarda yerini alıyor.

Kışa hazırlığın olmazsa olmazları mevsiminin dondurulmuş ürünleri ve yaz aylarından hazırlanan konserveler Profilo sayesinde artık zorlu bir iş olmaktan çıkıyor.  Profilo, yazın özlenen lezzetlerini ve tüm sezonluk gıdaları besin değerlerini koruyarak uzun süre saklayan derin dondurucuları ve aynı anda dört büyük tencere sığabilen ankastre ocakları ile “oh be” dedirtiyor. 

DÜĞÜN HAZIRLIKLARI

Düğün hazırlıkları ile ilgili diğer makaleler için tıklayınız!

Her mevsim taptaze

Kalabalık ailelerin vazgeçilmezi derin dondurucular sevdiklerinizle birlikte oturulan sofralarda her daim taze ve lezzetli yemeklerin baş köşede yer almasını sağlıyor. Sağlıklı sebze ve meyvelerle sevdikleriniz için bol vitaminli yiyecekler hazırlamanıza olanak sunan Profilo, farklı boyutlardaki dikey derin dondurucu seçenekleri ile mutfaklarınızda yerini alıyor. 

Kaynak: Profilo Dayanıklı Ev Aletleri

silverline fırın

Beyaz eşya seçimi yaparken; Lezzet ustası fırın; Silverline S5

Pandemi ile birlikte mutfaktaki yetenekler gün yüzüne çıkarken mutfağının şefi olan herkese Silverline, S5 fırını tasarladı. Pizza Chef özelliği olan fırında dışı çıtır çıtır içi yumuşacık pizza 5’dk da pişiyor. S5, pişirme fonksiyonları, kolay temizlenebilmesi, güvenli kullanımı ve çevreci özellikleriyle her mutfakta olması beklenen bir fırın.

İyi bir pizza yapmanın kurallarından biri yüksek ısı derecesi. S5’in 310 dereceye çıkabilen ısısı sayesinde, 3 dakikada lahmacun ve 7 dakikada pide tam olması gerektiği gibi sofrada oluyor. Tüm farklı pişirme tekniklerine özel 14 adet pişirme fonksiyonu olan S5, 3 tepsiye kadar pişirme için uygun 3D Airmove özelliğiyle yemeğin eşit pişmesi için uygun ısı dağılımı sağlıyor. Yemeğin iç sıcaklığını ölçerek en doğru pişirme sonuçları alarak şef kalitesinde yemekler çıkarmak mümkün. Kalabalık misafirlerin davetli olduğu kutlamaların tüm menüsü, 72 litrelik geniş iç hacim ile kolayca hazırlanabilir.

Kaynak; Silverline

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top