Düğün Davetiyesi

Evlilik kararı verilmiştir. Hatta nikah tarihi belirlenmiş ve kutsal tarihe sayılı günler kalmıştır. E herkes sizin evleneceğinizi biliyorken nerede ve ne zaman evleneceğinizi nasıl öğrenecek? İşte bu durumda devreye düğün davetiyesi girer. Düğün davetiyesi başkalarına göre kağıt parçası olsa da davetlilere değer verilerek hazırlanmış olan, bu ana şahit olması istenilen kişiye yollanılan bir davetiyedir. Ayrıca gelin ve damadın tarzlarının yansıdığı, kişisel tercihlerinin belirlendiği, davetliklere seslenildiği bir semboldür.

Davetiye Seçenekleri

Gelişen teknoloji pek çok dijital baskı seçeneğini ortaya koymuştur. Ayrıca davetiye illaki kağıt şeklinde olacak anlayışı ise tamamen yıkılmıştır. Küçük çiçeklerin üzerine yazılmış küçük notlar, kumaş detaylı davetiyeler oldukça revaçta. Ancak bilinmelidir ki bu davetiyeler sizler için oldukça önemli olsa da daha sonraları bir kağıt parçası olarak çöpe atılmaya mahkumdur. Bu sebeple ütopik paralar harcamadan sade veya hareketli kartları seçmeden önce çok iyi düşünün.

Düğün Teması ve Davetiye

Davetiye düğün hakkında ön bilgi içerir. Yani düğünde gerçekleştireceğiniz tema seçtiğiniz davetiye ile paralellik taşımalıdır. Örneğin kır düğünü yapıyorsanız çiçeklerle bezenmiş bir davetiye seçmeniz daha akıllıca bir tercih olacaktır. Aynı zamanda dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı ise basım sayısıdır. Artsın ancak eksik kalmasın. Bu oldukça önemlidir. Her aileye bir adet verilmesi gerektiğini unutmadan sayıyı ona göre belirlemelisiniz. Dahası bekar olan arkadaşlarınızı göz ardı etmeden sayıyı belirlemelisiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top