Düğün Öncesi Gelin Bakımı

Bir düğünün yıldızı hiç şüphesiz gelindir. Ancak bilinmelidir ki gelinler uzun zaman dilimlerinden sonra bu evrelere gelmişlerdir. En az altı ay öncesinden düğün hazırlıklarına başlayan gelinler kendilerini yeni hayatlarına da hazırlamaya başlamışlardır. Hem psikolojik açıdan hem de fizyolojik açıdan pek çok değişikliğe ihtiyaç duyduğunu hisseden gelin stresli dönemlere girmiştir bil. Bu süreçte pek çok aşamadan geçen gelinin düğün öncesi hazırlıkları da azımsanmayacak kadar fazladır elbette.

Altı Ay Öncesi Gelin Hazırlıkları

Bu zaman dilimi aslında en rahat ve yavaş geçen zaman dilimlerinden birisidir. Bu süreçte uzun uzadıya devam edecek olan cilt bakımı serüvenine adım atmalısınız. Aynı zamanda gelinliği şimdiden almamalı vermek istediğiniz kilolar varsa şayet hem cilt hem de beden diyetine başlamalısınız. Bu düzeni 3 ay boyunca devam ettirmeli ve 3 ay kala gelinliğinizi alarak verdiğiniz kiloda sabit kalmaya dikkat etmelisiniz.

1 Ay Öncesi Gelin Hazırlıkları

Zurnanın zurt dediği zaman dilimine erişmiş bulunmaktasınız. El ve ayak bakımınızı tam olarak gerçekleştirmeye devam etmeli ve hem rejiminizden hem de cilt bakımınızdan asla ödün vermemeye devam etmelisiniz. Bu süreçte dikkat edeceğiniz şey ise zararlı alışkanlıklarınızdan uzak durmanız gerektiğidir. Örneğin alkol ve sigara kullanımı ciltte yoğun tahribata neden olacağında kesinlikle azami miktarda kullanmalı ya da hiç kullanmamalısınız. Kuaförde ön çalışmalar yapmalı ve de tam olarak ne istediğinize karar vermelisiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top