Evlilikte Çiftler Neden Kriz Yaşarlar ?

Evlilik insanların ilişki boyutunda erişebilecekleri en yüksek makamdır. Bu nedenle herkes belli bir yaştan sonra evlenmek ve kendine ait bir yuva kurmak ister.

Fakat evlilik flört döneminde olduğu gibi kolay ve sorunsuz bir şekilde geçmez. Bu nedenle birçok çift sorun yaşarlar. Eğer sizler de sorun yaşıyorsanız bu sevginizin azaldığı anlamına gelmez. Sadece artık daha fazla sorumluluğunuz var demektir.

İlişkilerin karşılıklı olarak sorunsuz ilerlemesi için kişilerin birbirlerini dinlemeleri ve anlamaları gerekir. İnsanlar her ne kadar daha fazla beraber olmak için evlenseler de herkes zaman içinde yalnız kalmaya ihtiyaç duyar. Bu nedenle eşinize yalnız kalması için zaman vermeniz gerekir. Aksi takdirde zamanla sizin baskıcı birisi olduğunuzu düşünebilir ve size olan saygısı yok olabilir.

Evlilikte yapılan yanlışların en önemlilerinden biri de tek taraflı hareket etmektir. Hiçbir konu erkek ya da kadın hegemonyasına kalmamalı, her şeye birlikte karar verilmelidir. Aksi takdirde çiftler aritmetik olarak tartışmaya başlarlar.

Tartışmalar her ne kadar evliliğin tuzu biberi olsa da bu tartışmaların çoğalması sevginin yok olmasını sağlayabilir. Bu nedenle evlilik sorunları beraber çözebilenler için uygun bir mertebedir. Eşinizle birlikte uzun süre mutluluk içinde yaşamak için anlayışlı ve sabırlı olmanız gerekir.

Tek taraflı düşünerek, bazı şeylere kendiniz karar vererek ve eşinizin fikrini almadan hareket etmek evlilik sorunlarını oluşturacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top