Gelin Arabası Süsleme

Evlilik mutlu başlangıçlara atılan adım demektir. Bu sürede gerçekleştirilen bazı seremoniler vardır ve bu seremonilerden birisi gelin arabası süslemektir. Gelin arabası süslemek sonradan gelenekleşmiş olsa da gelin ve damadın hayata açılan yeni pencerelerine erişirken eşlik eden, süslü ve şirin bir araçtır. Bir şey nasıl başlarsa öyle devam eder mantığı işte tam burada devreye girer. Evlenecek olan çifte güzel bir düğün, süslü kıyafetler, en güzel görünüm sağlayacak detaylar sağlanır ki hayatlarını birleştirdiklerini tüm dünyaya en güzel şekilde duyurabilsinler. Ufak ama oldukça önemli detaylardan birisi de gelin arabalarıdır.

Neden Gelin Arabası Süslenir?

Gelin arabası süslenirken kullanılacak olan araca da oldukça dikkat edilir. Bu aracın en yeni model olması temenni edilir. Hatta ve hatta bu güne özel limuzin kiralayanlar dahi olabilir. Süslenirken dikkat edilen ayrıntılardan birisi ise gelin ve damadın genel tarzıdır. Kimisi süslü gramofon kağıtlarıyla çeşitli şekiller yaparken kimisi sade bir çiçek ile gelin arabası simgesini yerine getirir.

Gelin Arabasının Süsleri

Bir kişi evlendiğini belli etmek için nasıl alyans takar ve gelinlik/damatlık giyerse gelin arabası da o amaçla süslenir. Bu sembolik ama şirin ayrıntı dışarıdan geçenlerin dahi dikkatini çeker. Evlilik ve düğünün amacı da zaten bu değil midir? Hayatlarını birleştiren ve meşru beraberlik kuran çiftlerin bunu dünyaya duyurma şeklidir bu gibi ayrıntılar.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top