Lohusa Hanımların Giydiği Sabahlık ve Pijamalar

Lohusa Hanımların Giydiği Sabahlık ve Pijamalar

Doğumdan sonra süregelen ve fizyolojik anlamda vücudun toparlanmasının gerçekleştiği döneme lohusalık dönemi denir. Lohusalık döneminde kişi normal hayatta giydiği kıyafetleri kullanmak yerine genellikle pijama ve sabahlıktan oluşan bir kombin tercih eder. Bu dönemde giyilen sabahlık ve pijamalar normal şartlar altında giyilen pijamalardan daha şık olmalıdır. Bunun nedeni ise o dönemde gelecek konuklara şık bir görünüm sunmaktır. Sanırım tercih edilecek pijama ve sabahlıklar karın kısmı sıkmayan ve vücudu oturmayan parçalar olmalıdır. Doğum sonrasında karnın rahat bir pozisyonda olması gerekmektedir. Aynı zamanda fizyolojik açıdan anneyi rahatlatıcı pijamalar tercih edilmelidir.

Pijama ve Sabahlıklar Nasıl Olmalıdır?

Unutulmamalıdır ki lohusalık döneminde anne bebeğini sıkça emzirecektir. Hem şık hem de bebeğin emzirilmesine müsait olan pijama ve sabahlık takımları tercih edilmelidir. Aynı zamanda gelen konukları karşılayabilecek ve şık görünüm kazanılabilecek pijama ve sabahlık takımları bulunmaktadır. Tercih edilen renkler olabildiğince soft ve üzerinde saten, dantel, ipek kumaşların kullanıldığı göz önünde bulundurulmalıdır. Pijama ve sabahlıkların kullanımında genellikle eşlik eden parçalar saç bantları ve terliklerdir. Uyumun yakalanması için genellikle takım olarak satılan materyaller kullanılmalıdır. Ayrıca doğan bebeğin cinsiyetine göre renk tercihi yapılabileceği gibi, lohusalığın göstergesi olan kırmızı rengi de severek kullanabilirsiniz. En çok tercih edilen lohusa sabahlık ve pijama takımları pembe, beyaz, mavi ve kırmızıdır. Üzerinde espirili dijital baskıların bulunduğu modeller ise bu yıl oldukça revaçtadır.

Göğüs Kısmı Rahat Açılmalıdır

Lohusalık dönemi doğum sonrası ilk 40 günü anlatan bir dönemdir. Bu dönemde bebek sürekli beslenme ilminde olduğu için annesini sürekli emmek isteyecektir. Bu durumda anne göğsünü açarken esneme yapmayacak kumaşlar ve de rahatlıkla açılabilen göğüs ve yaka detaylarına sahip pijama takımları tercih edilmelidir. Annenin vücudunu kendini daha rahat toplayabilmesi için bedeni saran modeller yerine daha bol ve %100 pamuk ya da ipek kumaşları tercih edilmelidir. Şıklığından ödün vermek istemeyen anneler ise dantelli modelleri kesinlikle gözardı etmemelidir. Gecelik yerine pijama takımı daha akıllıca bir seçenektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top