Yapay Gelin Buketi

O özel ve mesut gün olan düğün gününde en güzel gelin olmak her genç kızın hayalidir ve hakkıdır.  Her düğün öncesi olduğu gibi gelinlik ve aksesuarları gelin adayının mutlaka alması gereken yardımcı süsler ve malzemelerdir. Gelinlik alacak olan gelin adaylarına bu aksesuarlardan biri olan Yapay Gelin Buket hakkında biraz bilgi aktaralım.

Yapay Gelin Buketi alacak olan gelinler neden yapay alalım da gerçek gelin buket almayalım gibi düşüncelere kapılabilirler. Yapay Gelin Buket alırsanız eğer düğünden sonra anı olarak saklayabilir yâda sizden sonra başka bir gelin adayının kullanabilmesine aracı ve yardımcı olabilirsiniz.

Yapay Gelin Buketi aksesuarı kuğu güzelliğine bürünen her gelin için gelinliğini tamamlayan muhteşem bir detaydır. Nasıl ki bir gelinlikte tacından duvağından ayakkabısına kadar her şey önemli ve uyumlu olmalıdır, Yapay Gelin Buket de aksesuar olarak uyumlu ve tamamlayan bir unsur olmalıdır.

Her gelinlik tamamlayıcı unsur gibi Yapay Gelin Buket seçiminde düğün yapılacak ortamın havası da önemlidir. Gelinliğe uyumundan tutun kapalı alanda tertip edilen bir düğün ile açık alanda düzenlenen kır düğünü olup olmaması da  Buket seçiminde kıstas olarak göz ardı edilmemelidir.

Aslına bakılırsa önemsiz gözüken bir unsur gibi gözükse de düğün başlamadan düğün fotoğraflarının çektirilmesinden itibaren düğün bitene kadar gelinin elinden düşürmediği bir aksesuardır. Yapay Gelin Buketi gelinin elinde özellikle bekâr bayanlar için düğün sonunda kapışılacak biraz klasik olacak ama aşk esintilerinin evlenmeye teşvik eden bir obje olma özelliğini de taşımaktadır.

Bu sebeple kuğu gibi güzel bir gelinlik içinde hiçbir gelini Yapay Gelin Buket olmadan düşünmek o güzel ve özel gün için bir kayıp olacaktır. Zaten gelinler de kuğular gibi olacakları için böyle bir detayı asla basite almayacaklardır ve kendilerine özel ve mesut günlerine yakışır bir güzellikte mutluluklarını taçlandıracaklardır.

Eskiden bazı objelere anlamlar yüklenir belli mesajlar vermek için kullanılırdı.  Gelin Buketleri için birlikte mutlu oluruz ya da kullanılan çiçek çeşitlerine göre değişik anlamlar ve duygular ifade edilirdi. Bundan dolayı gelin adayları da damat, damatlık gibi tamamlayıcı kriterleri de göz ardı etmeden o en mutlu güne uygun mesajlar verilebilir.

Genelde güllerle karışık kırık beyaz modeli Yapay Gelin Buket olarak en çok beğenilenler arasındadır. Dünya genelinde gelin çiçeği ismiyle de bilinir. Saflığı, temizliği ve aşkın yüceliğini temsil ettiğine inanıldığı beyazlar içindeki Yapay Gelin Buket evrensel bir mesaj vermektedir. Bu nedenledir ki hangi din dil ve ırktan olursa olsun bayanların tercihi bu yöndedir.

Ancak dünyada değişen sosyoekonomik ve kültürel eğilimlerin estirdiği farklı moda rüzgarlar Yapay Gelin Buket konusunu da etkilemiş çok değişik çeşit ve modeller gelin adaylarının beğenilerine sunulmuştur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top