Kız İsteme

Kız isteme süreci oldukça sancılı geçen bir süreçtir. Şekilleri yöreden yöreye değişiklik gösterse de bir evin kızını almak oldukça zordur. Aynı zamanda yerine getirilmesi gereken bazı ritüeller vardır. Damat adayı ile gelin babasının tanışması, ailelerin bir araya gelmesi gibi pek çok süreçte geçen çift evlilik sürecine adım atar. Bu zaman dilimi beklide en stresli geçen zaman dilimidir. Kız istemenin sembolik olması bu stresi azaltmaya yetmez açıkçası. Aileler karışır ve her şey ciddiyete biner.

Kız İstemeye Giderken Neler Götürülür?

Eskiden beridir çiçek çikolata klasiği devam eder. Çiçek gibi kızınızı çikolata kadar tatlı bir hayata almak istiyorum der damat adayı. Bu vaatlerin yanında oldukça güzel olmalıdır çiçek ve çikolata. Evliliğin temelleri atılırken seçilen her şey devamında da ne olacağının göstergesidir. Bu gibi ayrıntılar baba yüreğinin hafiflemesini sağlamasa da dikkat edilen ayrıntılardır.

Tuzlu Kahveye Hazır Olun

Eee damat olunur da tuzlu kahve içilmez mi? Kız istemenin en sevimli ayrıntısı tuzlu kahvedir. Damat adayı o kahveyi sabırla sonuna kadar içmelidir. Hatta yeni modaya göre bu kahveler için özel fincanlar dahi üretilmiştir. Oldukça komik görüntülerin çıktığı bu zaman dilimlerinin keyfini sonuna kadar çıkarmalısınız ve her dakikasını aklınıza kazımalısınız. Damat en şık halinde olmalıdır. Gelinin ailesi ise çeşitli hazırlıklar yapmalıdır. Bu gibi ritüeller gelenek ve göreneklere uyum sağlamaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top